logonew

EN

RU

Follow us

Blog

Péče o vlasy: Tipy, které byste měli dodržovat každý den.

Máme pocit, že dnešní téma bude tak trochu užitečné nejen pro vás, naši vlasatí kamarádi, ale i pro vaše dámy. Věřte tomu nebo ne, ale každý den se setkáváme s různorodými faktory, které mohou v určitém okamžiku nepříznivě ovlivnit náš organismus. No a vlasy jsou také součástí našeho těla. Možná si toho nevšímáme, ale naše vlasy procházejí každodenními výzvami, jako je déšť nebo sluneční světlo, mrazivý vzduch nebo horký fén a tak dále. Tak se stav našich vlasů zhoršuje. V takovém případě je vlasová kutikula vystavena stresu zvenčí. Pro vaši informaci, vlasová kutikula je až z 90 % tvořena bílkovinnými buňkami keratinu, které nelze přirozeně obnovit.

To není vůbec dobré. Věřte nám, zažili jsme to. Pokud je vlasová kutikula poškozená, vlasy začnou ztrácet lipidy a vlhkost. Možná si říkáte, dobře, to je problém, co už. Ale voilá, pozdravte lámavost vlasů, jejich suchost a zvýšenou elektrizovanost. Navíc pokud se oslabí kutikula, má to negativní dopad na střední vrstvu vlasového prutu neboli kůru. Pokud jste například někdy trpěli roztřepenými konečky, znamená to, že kůra byla silně narušena. Trápí vás roztřepené konečky? Vsadíme se, že NE.

Proto je nesmírně důležité, abyste se o své vlasy dobře starali. Je důležité zvolit vhodnou pečující kosmetiku, která dokonale vyhovuje vašemu typu vlasů. A prosím, nezanedbávejte každodenní péči, abyste si udrželi perfektní stav.

Chlapi, stačí použít naše níže uvedené tipy, věnovat vlasům správnou péči a užívat si svůj vzhled. Když už mluvíme o správné péči, můžeme vám nabídnout testovanou a certifikovanou kosmetiku na podporu růstu vlasů. Určitě je budete rádi používat, protože nejenže hydratují pokožku, ale mají příjemnou vůni a snadno se používají. Vyzkoušejte je!

Pojďme si nyní povědět o některých základních postupech pro vaše vlasy.

Mytí

No, není žádným tajemstvím, že postupná péče o vlasy začíná mytím. Zní to překvapivě, ale mytí vlasů je nezbytné pro zachování jejich lesku a třpytu. Věřte nám, že někteří lidé hygienu stále ignorují. Je to jednoduché, ale přesto je to dost důležité. Špatný šampon nebo příliš horká voda mohou vést k vážným problémům s vlasy. Jen pár rad pro naše vlasaté kamarády:

  • Udržujte vodu v teplotě kolem 34-36 stupňů. Příliš vysoká teplota může vyvolat aktivní tvorbu kožního mazu a mastnotu. Lepší je kontrastní sprcha, protože zvyšuje průtok krve k vlasovým folikulům.
  • Vlasy si myjte tak často, jak je třeba.
  • Při používání šamponu masírujte pokožku hlavy a rozdělte pěnu po celé délce.

Kondicionér na vlasy

Kondicionér je často druhým krokem po mytí vlasů. K naší lítosti mnoho lidí, a to nejen mužů, plně nedoceňuje jeho význam. Pokud si však myslíte, že vám stačí pečující kosmetika 2 v 1, jste na omylu, pánové. Perfektně funguje pouze u zdravých vlasů bez zvláštních potřeb.

Možná se ptáte, a to je spravedlivé: Co je na kondicionérech dobrého? Proč by vás to mělo zajímat?

Inu, vyhlazuje šupinky kutikuly, zabraňuje roztřepeným konečkům a vlasy jsou pružnější, jemnější a plnější. Chcete, abychom dodali víc? Opět se vsadíme, že NE.

ALE: Vyberte si ten správný výrobek! Rozhodujte se podle typu svých vlasů a pokožky.

Výživa a hydratace vlasů

No a k dnešní péči patří nejen mytí a kondicionování. Správná péče spočívá také v aplikaci masek. Masky na vlasy obsahují užitečné složky, které umožňují hlubší výživu a hydrataci. Zapomeňte na všechny klasické stereotypy, pokud se opravdu chcete zařadit do klubu vlasáčů. Masky jsou vhodné jak pro muže, tak pro ženy. Mějte to na paměti, pánové.

Stejně jako šampon a kondicionér jsou i masky smyvatelnými produkty péče o vlasy. Mají velmi dobré ochranné a hydratační vlastnosti, které prodlužují účinek základních produktů a udržují vlasy v dobré kondici po celý den. Dnes je najdete v různých podobách. Spreje, séra, krémy, ampule atd. Doporučujeme používat profesionální kosmetiku s dobře navrženými recepturami, které působí komplexně.

Jak jinak je možné podpořit výživu vlasů? My říkáme VITAMÍNY! Správně, někdy nelze získat všechny vitaminy tou nejpřirozenější cestou, takže musíme přemýšlet o jiných pracovních metodách. Biotin a vitamin E jsou pro náš organismus tak potřebné. Můžete je získat z potravy, nebo je lepší pořídit si vitaminový komplex. Opět se podívejte na vitamíny v našem obchodě!

Ochrana

Mnozí z vás se možná ptají, co je ještě potřeba pro péči o vlasy? V některých případech může stačit použít pouze šampon, pokud máte krátký sestřih.

Jsou však situace, kdy je třeba myslet na ochranu před dalšími „nepřáteli vlasů“. No, všechny ženy je dokonale znají. Horký styling a UV záření.

Je těžké vyhnout se používání fénu nebo stylingu. Je nám líto, ale tyto přístroje mohou snadno poškodit strukturu vlasů. Když už mluvíme o UV záření, měli byste uznat, že je tak trochu těžké vypnout slunce. Mise je to nemožná, že? Navíc sluneční světlo potřebujeme, abychom získali dostatek vitaminu D tím nejpřirozenějším způsobem. A tito nepřátelé jsou s námi téměř každý den.  

Takže je třeba použít další pečující nástroje na ochranu vlasů. Můžete například použít termoochranu, která sníží negativní vliv kulmy a fénu. Když jste venku, používejte prosím (a na tom opravdu záleží) vlasovou kosmetiku s některými UV filtry.

It’s hairy man, hallelujah!

It’s hairy man, amen!

Doufáme, že jste pochopili náš smysl pro humor.  Udržet vlasy v dobré kondici není tak těžké. Mějte se rádi, mějte rádi své tělo, mějte rádi své vlasy. Je to spíš o vašem přístupu. A nakonec, udělejte níže uvedené kroky a vaše vlasy vám poděkují:

Ráno a před spaním si vlasy učesejte. Dělejte to hladce a pečlivě. Začněte u konečků a postupně se přesouvejte ke kořínkům vlasů.

Vyhněte se pevným účesům. Jinak o vlasy brzy přijdete. Použijte nějaký výživný olej, abyste zabránili lámavosti a křížení konečků.

Nechoďte spát s mokrými vlasy. Poškodí to vnější kutikulární vrstvu.

Nezapomeňte, že se na nás můžete kdykoli obrátit a my vám rádi poskytneme účinnou péči o vaše vlasy.

Užitečné odkazy:

Kosmetika na podporu růstu vlasů

Kosmetika na podporu růstu vousů

Vitamíny 16 v 1 pro vlasy

WhatsApp-Image-2022-07-04-at-16.17.38-1-3-2

Přihlášení k účtu

';
0

Váš košík je prázdný