logonew

EN

RU

Follow us

Blog

Vousy jsou prospěšné vašemu zdraví.

Jak už víte (samozřejmě pokud jste četli náš článek „Vousatí muži jsou HOT“), ženy považují vousy za atraktivní.

V roce 2015 vědci z Albuquerque v Novém Mexiku zveřejnili studii, která naznačuje, že mužské vousy obsahují spoustu bakterií. No, asi si umíte představit, jak hrozně to zní, zvlášť když je kolem toho všechen ten koronavirový chaos. Lidé se bojí, i když vidí někoho kýchat, takže jim tato informace nepřidá na sebedůvěře a chuti nechat si narůst plnovous. Že ano, přátelé?

Ale… zatím není třeba panikařit. Hned je tu další výzkum. Byl publikován v časopise Journal of Hospital Inspection. V návaznosti na tuto studii vědci zjistili, zda je opravdu nebezpečné nechat si narůst vousy. Tito vědci odebrali pro účely výzkumu vzorky stovce vousatých mužů a těm, kteří si vousy holí (mimochodem pracují v nemocnici).

Ukázalo se, že muži s vousy jsou z hlediska bakterií mnohem čistší. Zní to překvapivě, ale na oholené kůži je třikrát více stafylokoků odolných vůči antibiotikům. No, pro vaši informaci, to je nejnebezpečnější druh bakterie, který se může v nemocnici vyskytovat.

Vědci tento zázrak vysvětlují tím, že při holení si muži jednoduše poškozují pokožku. Ten nepříjemný pocit podráždění a olupování kůže asi znáte. Tato poranění umožňují vznik dalších bakterií.

Pokožka mužů s vousy byla navíc vlhčí a měla stabilní přirozenou mikroflóru, která bakteriím odolávala.  

Vědci z Albuquerque vzorky vousů z hlediska bakterií v podstatě netestovali a neanalyzovali. Ve skutečnosti jsou tyto bakterie pro zdraví spíše prospěšné, protože pomáhají odolávat infekcím.

Opět to neznamená, že pokud máte vousy, není třeba se o ně řádně starat. Udržujte je čisté a upravené. Stále je třeba pokožku hydratovat, aby nedocházelo k jejímu podráždění a olupování. Stále musíte používat pečující kosmetiku, abyste podpořili růst svých vousů. Stále si je musíte mýt šamponem a konzumovat vitamíny, zejména pokud jich máte vážný nedostatek. A pokud vám záleží na vzhledu a nechcete vypadat neupraveně, přemýšlejte o použití speciálních nástrojů, jako je zastřihovač, nebo navštivte holiče.  

Doufáme, že vám tento článek dodal více odvahy k pěstování vousů nebo k podpoře jejich růstu, pokud už je máte. Zůstaňte zdraví, opatrujte se a neváhejte nás kontaktovat pro více informací!

Užitečné odkazy:

Kosmetika na podporu růstu vlasů

Kosmetika na podporu růstu vousů

Šampon na podporu růstu vlasů

Denní krém

Vitamins 16 in 1 for hair

DSC_7822-2-2

Přihlášení k účtu

';
0

Váš košík je prázdný